Pasłęk - Gmina Sportowa!

Szybki kontakt

55 649 49 49

Festyn ekologiczny w maju

USŁUGI IT DESIGNEZ
Trwają przygotowania do VI Festynu Ekologicznego, jaki co roku organizuje Urząd Miejski w Pasłęku we współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów w Elblągu. Impreza planowana jest 12. maja na stadionie. I tym razem mieszkańcy będą mogli wymienić selektywne odpady komunalne (np. zużyte baterie, makulatura, czy też sprzęt elektryczny i elektroniczny) na drzewka, kwiaty lub inne sadzonki . Warto zatem mieć to na uwadze przy wiosennych porządkach.

 

Tematy tegorocznego festynu to: ochrona powietrza, selektywna zbiórka odpadów oraz prawidłowe postępowanie z wyrobami zawierającymi azbest. Dla dorosłych przygotowano konkurs z wiedzy ekologicznej z zakresu ochrony powietrza, segregacji i gospodarki odpadami w tym azbestu, w którym do zdobycia będą atrakcyjne nagrody - sprzęt oraz akcesoria AGD – informują pracownicy Urzędu Miejskiego.

 

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – planowane są konkursy z nagrodami, występy artystyczne, warsztaty dotyczące ponownego wykorzystania odpadów. Na maluchów będą czekały również inne niespodzianki, m. in. spektakl ekologiczny pt. "Baron Smog".

Przypomnijmy jeszcze, że w ubiegłym roku podczas festynu zebrano  11.800 kg. selektywynch odpadów, w 2016 r. padł rekord - było ich aż 12.410 kg.
 

aw

Data publikacji wtorek, 20 marca 2018r.